My Little Pony: Przyjaźń to magia – seria kucyków i bajek dla dziewczynek

➡️ Seria „My Little Pony: przyjaźń to magia” jest serialem animowanym, opartym na popularnej serii zabawek My Little Pony firmy Hasbro. Premiera serialu o kucykach odbyła się 10 października 2010 roku na kanale The Hub firmy Hasbro❗️
Podobnie popularną bajką jest Świnka Peppa. Ta bajka także uczy wielu wartości.

✅ Kanał ten jest obecnie znany jako Discovery Family. Serial „My Little Pony” składa się z dziewięciu sezonów i zakończył się 12 października 2019 roku.
Ta ekranizacja serii określana jest jako czwarta generacja „My Little Pony”. Program opracowała Lauren Faust, która znana jest z pracy nad dwiema popularnymi i uznanymi przez krytyków seriami Cartoon Network, a mianowicie The Powerpuff Girls i Foster's Home for Imaginary Friends. 🦄

✅ Główną bohaterką serialu „My Little Pony” jest jednorożec o imieniu Twilight Sparkle. Jest ona uczennica księżniczki Celestii, władczyni magicznej krainy Equestrii.
Księżniczka wysyła Twilight i jej asystenta, małego smoka o imieniu Spike, do Ponyville w celu poznania magii przyjaźni❗️

☝️ W krainie kucyków Twilight spotyka wiele ciekawych postaci, w tym kochającą akcję Rainbow Dash, czarującą Rarity, pracowitą Applejack, nieśmiałą Fluttershy i nadpobudliwą Pinkie Pie.
Kucyki wspólnie przeżywają niezwykłe przygody, rozwiązują różne problemy i poznają magię przyjaźni.

 

 

Kucyki My Little Pony - główne postacie popularnego serialu dla dziewczynek

➡️ Serial składa się z sześciu pierwszoplanowych kucyków oraz dużej liczby postaci drugoplanowych. Podczas dojrzewania, kucyki otrzymują na bokach znaki „cutie”, reprezentujące ich cel lub powołanie w życiu.

 

Rodzaje kucyków w serialu „My Little Pony: Przyjaźń to magia”:

🐴 Ziemskie kucyki w My Little Pony: Założyciele Ponyville należeli do tej rasy kucyków.
Są bliższe naturze niż inne kucyki i często zajmują się uprawami i wykonują pracę fizyczną. Kucyki ziemskie nie mają skrzydeł ani rogów.

Kucki z My Little Pony

Kucyki pegazy: Postacie pegazów posiadają skrzydła, potrafią latać i chodzić po chmurach. Często zajmują się pogodą, tak jak kucyk Rainbow Dash.

🦄 My Little Pony - Jednorożce: Te kucyki mają rogi i posiadają bardziej wyraźne zdolności magiczne. Podczas używania magii wokół ich rogów pojawia się jasna poświata.
Jednorożce mogą korzystać z telekinezy, ale niektóre postacie używają także innych rodzajów magii.

 

⭐ Niektóre postacie, takie jak księżniczka Celestia, księżniczka Luna, księżniczka Cadance, Twilight Sparkle i Flurry Heart posiadają skrzydła pegaza, róg jednorożca, a czasem również magię kucyków ziemskich.
Ten rodzaj kucyków w serialu został nazywany Alicornami. Zarówno Celestia, jak i Luna posiadają niezwykłą magiczną moc, która pozwala im podnosić słońce i księżyc.

☝️ Księżniczka Cadance posiada moc miłości, a Twilight Sparkle ma zdolność szerzenia magii przyjaźni w całej Equestrii. Naturalnie urodzonym Alicornem jest kucyk o nazwie Flurry Heart.

 

 

Rozróżnianie kucyków My Little Pony według wieku i płci

➡️ Kucyki My Little Pony można podzielić według wieku i płci na ogierki, klaczki, klacze i ogiery. Pyski ogierów są kanciaste, kwadratowe i większe, podczas gdy pyski klaczy mają bardziej zaokrąglony wygląd i są znacznie mniejsze niż pyski ogierów. 🐴
Te różnice pozwalają na określenie płci serialowych kucyków. Nie jest tak jednak w przypadku niektórych Alicornów.

👧 Innym sposobem na określenie płci kucyka są kopyta, które w przypadku klaczy są tego samego koloru co ich sierść, podczas gdy kopyta niektórych ogierów są pozbawione sierści. ✅
W odróżnieniu do ogierów, klacze i klaczki mają bujne rzęsy.

Porównanie Kucyków z My Little Pony Przyjaźń to Magia

☝️ Wiek głównych postaci kucyków nigdy nie został precyzyjnie określony. Twórczyni serialu, Lauren Faust powiedziała, że w jej wizji sześć głównych postaci kucyków jest w wieku od 12 do 17 lat, ale posiadają dorosłą niezależność.
W edycji My Little Pony: IDW 20/20, szóstka magicznych kucyków jest o dwadzieścia lat starsza niż wtedy, gdy otrzymała swoje znaki.

 

 

Charakterystyka głównych postaci serialu „My Little Pony: Przyjaźń to magia”

Kucyk Twilight Sparkle: Twilight jest główna bohaterka serialu. Jest to kucyk Alicorn o jasnofioletowym ciele oraz grzywie i ogonie w kolorze indygo, z różowymi i fioletowymi smugami. Twilight intensywnie się uczy i ma wyjątkowe zdolności magiczne. Obecnie jest jedną z księżniczek Equestrii. Jej duch reprezentuje żywioł magii.

 

🍎 Ziemski kucyk Applejack: Jest to wysportowany i silny kucyk ziemski o pomarańczowym ciele i blond grzywie. Jest ona niezawodną przyjaciółką, zawsze chętną do pomocy. Applejack pochodzi z dużej rodziny kucyków, zarządzających farmami, sadami jabłkowymi, firmami itp. Nosi brązowy kapelusz, a jej duch reprezentuje element uczciwości. 🐴

 

🌈 Pegaz Rainbow Dash: Rainbow Dash to wysportowany kucyk pegaz o błękitnym ciele i wielokolorowej grzywie. Jest niezwykle odważna i śmiała, ale potrafi być również złośliwa. Jest bardzo szybka i potrafi oczyszczać niebo z chmur. Jej duch reprezentuje element lojalności.

 

🎈 Różowy i zabawny kucyk Pinkie Pie: Jest to kucyk ziemski o różowym ciele i magentowej grzywie. Ma zabawne usposobienie, jest bardzo rozmowna i nieco przewrażliwiona. Jej hobby to śpiewanie i robienie psikusów. Jej duch reprezentuje żywioł śmiechu. 🐴

 

🦋 Pegaz Fluttershy: Ta postać to kucyk pegaz o żółtym ciele oraz różowej grzywie. Przez większość czasu jest bardzo nieśmiała i cicha, ale cechuje ją wielka miłość do zwierząt. Jej duch reprezentuje element dobroci.

Pegaz z My Little Pony - Fluttershy

 

💎 Jednorożec Rarity: Jest to jednorożec o białym ciele i fioletowej grzywie i ogonie. Jest bardzo stylowa i interesuje się modą. Czasem lubi być w centrum uwagi, ale zawsze służy pomocą swoim przyjaciołom. Jej duch reprezentuje element hojności. 🦄

 

🐲 Smoczek Spike: Spike to młody, fioletowo-zielony smok. Jest asystentem i najlepszym przyjacielem Twilight. Został wykluty przez Twilight parkle, w retrospekcji w „The Cutie Mark Chronicles”. Rośnie wraz z chciwością, jak pokazano w odcinku „Secret of My Excess”. Woli spędzać czas z kucykami niż ze swoim własnym gatunkiem.

 

 

Główni antagoniści w serialu o kucykach „My Little Pony: Przyjaźń to magia”

➡️ Wiele odcinków My Little Pony zawiera postać głównego antagonisty, który zwykle zostaje pokonany pod koniec odcinka. Czwarty sezon serialu o kucykach, skupia się na Everfree Forest, sprawiającym kłopoty w wyniku przeszłych działań byłego złoczyńcy.
Podczas gdy szósty sezon skupia się na narodzinach nowego Alicorna, a następnie na grożącej Kryształowemu Imperium wiecznej zimie. Każdy sezon My Little Pony, z wyjątkiem sezonu pierwszego, trzeciego, siódmego oraz dziewiątego, rozpoczyna się i kończy dwuczęściowym odcinkiem.

 

Nightmare Moon

🌙 Jest to główna antagonistka sezonu pierwszego „Przyjaźń to magia”. To zepsuta i opętana przez gorycz i zazdrość księżniczka Luna.
Dotyka ją zazdrość wobec swojej starszej siostry, księżniczki Celestii, która jest uwielbiana przez ich poddanych za przyniesienie królestwu słońca i dnia. Nightmare Moon zostaje pokonana przez Twilight Sparkle i jej przyjaciół, przywracając dobrą postać księżniczki Luny. 👧
Tą postać często dzieci rysują. Warto dlatego kupić znikopis aby mogły poćwiczyć rysowanie.

 

Discord

⭐ Discord to główny antagonista drugiego sezonu „The Return of Harmony”. Jest draconequusem i duchem dysharmonii, który powoduje chaos w Canterlot i Ponyville.
Postać ta korumpuje głównych bohaterów, aby przypominali przeciwieństwo swoich żywiołów. Po usunięciu korupcji zamieniają go w kamień za pomocą Żywiołów Harmonii.

Antagonista Discord z My Little Pony

⭐ Na prośbę księżniczki Celestii zostaje on uwolniony przez głównych bohaterów. Jego przeszłe działania, polegające na sadzeniu nasion plądrujących, antagonizują Ponyville w czwartym sezonie. 🧒
W ostatnim sezonie, próbując przygotować Twilight Sparkle jako przyszłą władczynię Equestrii, podszywa się pod starożytnego czarownika barana Grogara i tworzy drużynę złoczyńców, składającą się z królowej Chrysalis, Lorda Tireka i Cozy Glow.

 

Królowa Chrysalis

👑 Główna antagonistka finału sezonu drugiego „A Canterlot Wedding”, finału sezonu szóstego „To Where and Back Again” oraz jedna z głównych antagonistek finału sezonu dziewiątego „The Ending of the End”. Jest zmiennokształtną królową odmieńców, która żywi się miłością Shining Armor do księżniczki Cadance, podszywając się pod nią.
Siła miłlości postaci Shining Armor i Cadance pokonuje antagonistkę. W finale porywa Grzywiastą Szóstkę i inne księżniczki, zastępując je podmieńcami. Zostaje pokonana przez Starlight Glimmer, Trixie, Discorda i Thoraxa. 👧

👑 Następnie powraca w „The Mean 6”, gdzie tworzy złe kopie Grzywiastej Szóstki, próbując przejąć kontrolę nad Elementami Harmonii i przejąć Equestrię. Jednak jej plany zostają ponownie udaremnione. W „The Beginning of the End” zostaje zwerbowana do ligi złoczyńców przez Grogara.
W „The Ending of the End” ona, Tirek i Cozy Glow używają Grogar's Bewitching Bell, aby stać się wszechmocnymi kucykami i przejąć Equestrie. Zostają jednak pokonani przez główne postacie kucyków i ich sojuszników.

 

Król Sombra

⭐ Jest to główny antagonista trzeciego sezonu „Kryształowego Imperium” i dziewiątego sezonu „Początek końca”. Postać ta jest złym jednorożcem, który próbuje ponownie zniewolić Kryształowe Imperium.
Zostaje pokonany przez Spike'a, księżniczkę Cadance i Kryształowe Kucyki dzięki mocy Kryształowego Serca. W ostatnim sezonie zostaje przywrócony przez Grogara, niszczy Drzewo Harmonii i Żywioły, zniewala mieszkańców Ponyville i przejmuje Canterlot. Następnie zostaje pokonany przez Grzywiastą Szóstkę, dzięki magii Żywiołów. 🧒

 

Lord Tirek

🔥 Jest głównym antagonistą finału czwartego sezonu „Twilight's Kingdom” i jednym z głównych antagonistów finału dziewiątego sezonu „The Ending of the End”. Jest centaurem, który wraz ze swoim bratem Scorpanem przybył do Equestrii, aby ukraść magię jednorożca.
Jednak Scorpan zaprzyjaźnił się z kucykami, a kiedy poprosił Tireka o przerwanie ich planów, Tirek odmówił. Za swoją zbrodnię został wygnany do Tartaru, ale uciekł i zaczął kraść magię jednorożców. 🧒

Antagonista z My Little Pony - Lord Tirek!

🔥 Następnie zdobył wystarczająco magii, by przejąć również magię Ziemi, Pegaza i Alicornu. Został pokonany przez Twilight i jej przyjaciół, odblokowując skrzynię i otrzymując tęczową magię.
Powraca w „School Raze”, kiedy to spiskuje z Cozy Glow, by pozbawić Equestrię magii. W „The Beginning of the End” zostaje zwerbowany do ligi złoczyńców Grogara.

 

Starlight Glimmer

⭐ Główna antagonistka sezonu piątego „The Cutie Map” i finału sezonu piątego „The Cutie Re-Mark”. Jest jednorożcem prowadzącym miasto, w którym wszystkie kucyki mają równe znaki cutie. 👧
Po swojej pierwszej porażce powraca, by zemścić się na Twilight Sparkle. Cofa się w czasie, by zapobiec sonicznemu rainboomowi Rainbow Dash, tworząc alternatywną linię czasu.

⭐ Następnie zostaje ponownie pokonana, a Twilight przyjmuje ją jako osobistą uczennicę aż do siódmego sezonu. Przygody z My Little Pony są równie porywające i ekstytujące jak przygody w świecie Pokemonów. Warto dlatego zapoznać się z obiema tymi seriami.

 

Stygian

🔥 Jest to główny antagonista siódmego sezonu „Shadow Play”. Jest jednorożcem i przyjacielem Filarów Starej Equestrii, który został wygnany za okradanie ich. W wyniku tej kary przekształcił się w Kucyka Cienia. 🧒

🔥 Filary zapieczętowały go w otchłani na tysiąc lat, ale został przypadkowo uwolniony przez Twilight Sparkle.
Zostaje pokonany przez Grzywiastą Szóstkę i Filary, które uwalniają go od kontrolującej go ciemności.

 

Król Burzy

⚡️ Był głównym antagonistą filmu „My Little Pony The Movie”. Jest zdobywcą ziem, podobnym do Satyra, który najeżdża Equestrię ze swoją armią Storm Creatures, podwładnym Grubberem i porucznikiem Tempest Shadow.

Antagonista z Filmu My Little Pony - Król Burzy!

⚡️ Używa laski Sacanas, aby pozbawić cztery księżniczki Alicorn ich magii i uzyskać kontrolę nad żywiołami. Próbuje także zniszczyć Canterlot za pomocą potężnego tornada.
Zostaje pokonany przez Twilight Sparkle, jej przyjaciół i nowo zreformowanego Tempesta. 🧒

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Ciekawostki o serii zabawek My Little Pony?

"My Little Pony" (MLP) to linia zabawek stworzona przez markę Hasbro w 1981 roku. Początkowo były to plastikowe koniki z kolorową grzywą i ogonem. Magiczne kucyki stały się tak popularne, że w latach 80. powstał pierwszy serial animowany na ich podstawie. My Little Pony miało wiele różnych generacji. Najnowsza i najbardziej popularna generacja to "My Little Pony: Friendship is Magic", rozpoczęła się w 2010 roku i przyniosła ze sobą odrodzenie zainteresowania serią wśród starszych fanów.

Jakich wartości uczy nas My Little Pony?

Seria "My Little Pony: Friendship is Magic" koncentruje się na wartościach związanych z przyjaźnią. Każdy odcinek przekazuje ważną lekcję dotyczącą uczciwości, lojalności, hojności, dobroci, humoru i wiedzy. Te wartości są uważane za "Elementy Przyjaźni" w świecie Equestrii. Serial promuje akceptację, różnorodność, zrozumienie i współczucie dla innych, poruszając często trudne tematy.